вівторок, 23 лютого 2021 р.

(Не) Конференція

    17 лютого 2021 року відбулася (не) конференція "Слово до слова - лунай, рідна мово!", присвячена Дню рідної мови, що відзначається 21 лютого.







    

    Своїм досвідом популяризації, підтримки, вивчення та розвитку рідної мови поділилися завідувачки бібліотек: ЗОШ 8 Донченко Т.М. "Мова рідна, слово рідне", КУГ Приходько Л.А. "Слово наше рідне, слово українське", Сергіївської ЗОШ Чеберко О.М. "Мова - найдорожчий Скарб".


    Присутні переглянули захоплюючий челендж "Парад європейських мов", підготовлений завідувачками бібліотек ЗОШ 19 Поповою Н.В. та ЗОШ 5 Чуприною А.А. разом з колегами із ЗОШ 11, 12, 17, 26, 30, КУГ. З челенджа ми дізналися про різноманіття європейських мов та цікаві факти про них, отримали насолоду від цікаво підготовленої інформації.


    Завідувачка бібліотеки ЗОШ 21 Вишнева А.С. виступила з доповіддю "Сучасна Лінгва Франка". З неї ми дізнались про те, що Lingua Franka використовується як мовний міст, що зв'язує різні культури, цивілізації та релігії.
    Також вона провела тренінг з використанням інтерактивної програми Kahoot.


    Родзинкою заходу стала презентація пісенної вікторини "Мова пісенна, співуча, солов'їна", яку підготувала завідувачка бібліотеки ЗОШ 5 Чуприна А.А. Вона нагадала нам, що українці створили найбільшу кількість народних пісень у світі. Наша мова така мелодійна, що хочеться співати...Та й пісня впливає емоційно і людям хочеться знати цю мову.

    Дякуємо всім колегам, що долучилися до підготовки (не) конференції та поділилися з нами цікавими та змістовними матеріалами.

пʼятниця, 12 лютого 2021 р.

Творча група

        10 лютого 2021 року о 13.00 пройшло ІІІ засідання творчої групи по темі "Використання мультимедійних засобів для пропаганди читання", у якому прийняли участь зав.бібліотек шкіл № 3, 5, 8, 22, 25, 35. Було розглянуто питання про впровадження мультимедійних засобів для пропаганди читання. Члени творчої групи обмінялися досвідом роботи з даної теми. Зав.бібліотеки ЗОШ № 5 Чуприна А.А. поділилася рекомендаціями щодо успішного використання мультимедійних засобів.







середа, 3 лютого 2021 р.

Школа практичної медіаграмотності

   
    27-28 січня в межах проєкту "Школа практичної медіаграмотності для педагогів" (за підтримки німецького Фонду Конрада Аденауера Konrad Adenauer Stiftung Ukrain) відбувся тренінг з медіаграмотності для шкільних бібліотекарів.





   

 Учасниками тренінгу стали шкільні бібліотекарі Донецької області, а саме міста Краматорська та прилеглих селищ, які дуже наполегливо працювали та набували нових компетентностей інформаційної, медійної та цифрової грамотності.
   




   

    Першого дня тренери Ізбаш Світлана та Іванова Тетяна, знайомили учасників тренінгу з онлайн-інструментами для спільної коллаборації Padlet, Mentimeter, Storyjampe.

    Чудова атмосфера панувала під час тренінгу, а рефлексію першого дня провели у форматі гри "5 слів", що дозволило бібліотекарям висловити своє враження від тренінгу методом синквейн.







   

 Другого дня пройшло зайомство з сервісом Kahoot, говорили про інформаційну безпеку, створювали свій власний МЕДІАХОЛДИНГ.

    Підсумком тренінгу стало те, що учасники дійшли висновку: інформація - це продукт!









  
    Дякуємо тренерам Ізбаш Світлані та Івановій Тетяні за якісну підготовку тренінгу. Ми навчилися працювати на дошці Padlet -це універсальна онлайн-дошка (онлайн-стіна); ознайомились з Kahoot – застосунком для освітніх проектів; Mentimeter — простим та доступним в опануванні інструментом голосування, який забезпечує миттєвий зворотній зв'зок з аудиторією; Storyjumper - який може створювати незвичні навчальні матеріали по темі заходу; дізнались, хто підтримує розвиток українських телеканалів; отримали багато корисної інформації з медіаграмотності. Тепер сподіваємося, що отримані знання будуть корисними, як у роботі, так і у повсякденному житті.


Тренінг ЦМПБ

    09.02.2022 року о 13.00 (у режимі онлайн) працівники Центральної міської публічної бібліотеки Краматорської міської ради   для спільноти...