неділя, 22 листопада 2020 р.

День Гідності та Свободи

        21 листопада – День Гідності та Свободи. В цей День українці вшановують патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократії в Україні, прав і свобод громадян, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. 
        В умовах карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією, робота шкільних бібліотек все більше спрямована на режим онлайн. Древелькова В.В., зав.біб-ки ЗОШ № 12, пропонує на своєму блозі ознайомитися з інформацією «Гідність і свобода - це ...», а також інформує, що в шкільній бібліотеці є книги, в яких можна прочитати про гідність та свободу (http://kram12bibl.blogspot.com/2020/11/blog-post.html).
        Мезенова Г.О., зав.біб-ки ЗОШ № 1, на своєму шкільному блозі пропонує віртуальні екскурсії місцями Революції Гідності та запрошує користувачів переглянути книжки з тематичної полички у бібліотеці (http://biblioteckramscool01.blogspot.com/2020/11/21.html).

 

середа, 11 листопада 2020 р.

Вебінар

      11 листопада 2020 р. пройшов вебінар по темі «Роль шкільної бібліотеки в формуванні ключових компетентностей в умовах функціонування нової української школи». Цей вебінар підготували бібліотекарі 4 округу та провели його на платформі Google Meet.

  

    Відкрила вебінар Москвіна-Плуталова Т.Л., зав.бібліотеки ЗОШ №18, яка ознайомила учасників з концепцією нової української школи та з компетентностями визначеними в Концепції НУШ. Було розкрито поняття загальнокультурної грамотності. Формування загальнокультурної компетентності учнів є найактуальнішою темою, щоб допомогти дитині мати уявлення про світ, який її оточує. 


    Ярова В.І., завідувачка бібліотеки ЗОШ № 20, розглянула питання діяльнісного підходу до читання як засобу спілкування державною мовою. Вона констатувала увагу, що книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів. 


    Актуальним був виступ Горгуль Т.Б., завідувачки бібліотеки НВК (ЗОШ №32 -ДНЗ). Вона розповіла про впровадження екологічної грамотності та здорового способу життя в НУШ.Екологічна грамотність і здорове життя – надзвичайно важливі компетентності, що допоможуть майбутнім випускникам успішно реалізуватися в сучасному світі.Шкільна бібліотека проводить багато заходів в цьому напрямку. 


    Не менш актуальним був виступ Мезенової Г.О., зав. бібліотеки ЗОШ №1, за темою «Роль шкільної бібліотеки у формуванні інформаційно-комунікаційної компетентності учасників освітнього процесу в умовах НУШ». Актуальність теми зумовлена викликами, які постають перед сучасною освітою у зв’язку зі стрімким розвитком технологій. Науково-технічна революція вимагає від людини змінюватися швидше, ніж це було до цього часу. 


   Завідувачка бібліотеки ЗОШ № 11 Шакалова У.О. представила до нашої уваги презентацію проекту створення інклюзивно-ресурсного центру. В рамках проекту «Разом крок за кроком» створено інклюзивний простір в ЗЗСО №11 м. Краматорська для зручного та якісно-результативного навчання дітей, який базується на індивідуальному підході та усуненні труднощів у навчанні, забезпечує комфортні умови для переходу від ігрової діяльності до навчальної діяльності та соціалізацію дитини з особливими освітніми потребами. 


    Трощилова Т.Я., завідувачка бібліотеки ЗОШ № 31, розповіла про формування читацької компетентності учнів НУШ. Учасники були ознайомлені з основними завданнями бібліотеки та формами роботи. Діяльність бібліотеки та педколективу школи направлена на те, щоб кожна дитина стала компетентним читачем, обізнаним у застосуванні новітніх технологій, як і потребує Концепція Нової української школи. Учень, який вихований у любові читання, – це людина майбутнього. 


    Учасники заходу розглянули основні поняття та цінності громадянської компетентності в системі НУШ разом з зав. бібліотеки ЗОШ № 23 Абхарі Н.В. Зміни, що відбуваються в сучасній освіті, спонукають нас до розуміння найважливості цінностей громадянської освіти. 


   Бібліотекар НВК (ЗОШ № 6 -ДНЗ) Юрченко Е.Б. надала матеріали по темі «Роль шкільної бібліотеки у формуванні компетентності в природничих науках та технологіях». 
Бібліотекарі шкіл IV округу поділилися з учасниками своїм досвідом роботи. 
    Наприкінці заходу виступила керівник МК ШБ Древелькова В.В., зав. біб-ки ЗОШ №12. Вона звернула увагу на актуальність теми вебінару та висловила подяку всім учасникам. 

    Захід пройшов цікаво, змістовно та результативно.

понеділок, 2 листопада 2020 р.

Постійно діючий семінар

 28.10.2020 о 10.00 у  Meet відбулося засідання ПДС за темою "Реклама книги та бібліотеки: креативні форми роботи в сучасній бібліотеці", у якому прийняли участь бібліотекарі шкіл 4, 5, 9, 10, 16, 17, 21, 28, 30, КУГ.






  

Тренінг ЦМПБ

    09.02.2022 року о 13.00 (у режимі онлайн) працівники Центральної міської публічної бібліотеки Краматорської міської ради   для спільноти...